اشتراک‌گذاری
آخرین ویدیوها
هیچ داده ای یافت نشد

در اولویت قرار ندادن همسر؛ از دلایل شکست رابطه عاشقانه

وقتی رابطه‌ای را شروع می‌کنید، در اوایل ارتباط برای هم وقت می‌گذارید، از صبح تا شب با یکدیگر بارها تماس گرفته و تمام کارها را بر اساس وقت‌هایی که می‌توانید با شریک عاطفی خودتان باشید تنظیم می‌کنید. در یک جمله یعنی اولویت دادن به عشق.
خیلی از مواقع ممکن است غیر از برنامه‌های کوچک، هدف‌های بزرگ و تصمیمات مهم خود را با در نظر گرفتن شریک عاطفی‌تان انتخاب کنید؛ به این وسیله از او دفاع و حمایت می‌کنید. گاهی اوقات به‌جای این فداکاری، پارتنر شما زیاد کار می‌کند، وقتی را برای دیدن و ارتباط با شما نمی‌گذارد، حتی در تصمیم‌های خود نیز برخلاف پیمانی که با هم بستید، تنها خود را در نظر میگیرد. در این زمان کم‌کم احساس غم، خشم، بی‌میلی و ناامیدی می‌کنید.

عدم اولویت شریک عاطفی منجر به چه رفتارهایی می‌شود؟

سرزنش دیگری، قهر کردن، سکوت کردن، ذهن خوانی، گفتگوی درونی، توجه و اولویت دادن به کارهای مهم دیگر 

برای ترمیم چه باید کرد؟

  • خود را سرزنش نکنید: جملاتی چون: لابد مرا دوست ندارد، لابد پای کسی دیگر در میان است، چقدر احمقم، چرا این انتخاب را کردم ٬نه‌تنها به شما کمک نمی‌کند بلکه خود می‌تواند شما را افسرده کرده و نسبت به ادامه رابطه عاطفی‌تان بی‌انگیزه کند.
  • دیدگاه خود را تغییر دهید: به این فکر کنید چرا پارتنرتان یا شریک عشقی‌تان را در اولویت قرار می‌دهید نه به اینکه چه چیزی از او به دست می‌آورید. شما وفادارید و تعهدتان به رابطه عاشقانه خود را حفظ کردید؛ پس به جای بی‌احترامی به خود، به عشق و انرژی‌ای که برای حفظ رابطه خود صرف کرده‌اید احترام بگذارید.
  • در شروع رابطه، مواردی را که می‌تواند در اولویت دادن شما تاثیر گذارد مطرح کنید: گاهی اوقات شرایط مالی، خانوادگی، جسمی و شغلی باعث میشود که شما متمرکز بر روی موضوعات مهم جدید شوید و به به آنها اولویت دهید. توافق درباره نحوه عملکرد در این مواقع با شریک عشقی‌تان، می‌تواند در کاهش این احساس ها موثر باشد.
  • ذهن خوانی نکنید: درباره مشکلات و نیازهای خود در زمینه بی‌توجهی با او گفتگو کرده و به صورت بالغانه خواسته‌ها و احساسات خود را با او در میان بگذارید.
  • بپذیرید که نمی‌توانیم کامل باشیم: علی‌رغم تلاشمان برای اولویت دادن به شریک عاطفی گاهی در بعضی زمینه‌ها ضعیف عمل می‌کنیم؛ برای این امر توجه و شناخت نقاط ضعف خود و دیگری اهمیت دارد. 
  • انتظارات خود را از اولویت قرار گرفتن به‌طور جزئی و شفاف برای پارتنرتان مشخص کنید: صبور باشید؛ برای تلاش از وی تشکر کنید.
  • استقلال و ارزشمندی خود را حفظ کنید: شما حق دارید آزادی و اختیار خود را داشته باشید و به طور مستقل تصیمی بگیرید
  • گاه بخاطر ترس از دست دادن عشق خود، دیگری را در اولویت قرار می‌دهید؛ در صورتی که شما یک فردیت هستید و اولویت دادن به دیگری تنها در ابعادی از زندگی ماست.
  • در انتخاب عاطفی خود دقت کنید: بعضی از ویژگی‌های شخصیت همچون افراد خودشیفته، پارانوئید(بدگمان) شما را مجبور کرده که وی را در اولویت کامل خود قرار دهید؛ برای او وقت صرف کنید، حتی او را در اولویت نسبت به خانواده خود قرار دهید، در صورتی که خود این اصل را رعایت نمی کند.

سخن آخر

در رابطه عاطفی هر دو نفر نقش دارند، تا این نوزاد (رابطه عاطفی) را در مسیر درست رشد دهند. امید است این مقاله بتواند در مسیر تداوم رابطه عاشقانه شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس من

قائم‌شهر - خ تهران نبش البرز 12 مجتمع البرز طبقه دوم واحد ۲۴

مقالات من
تلفن من

09131234567

ایمیل من

[email protected]

اطلاعات تماس
آدرس من

یزد، بلوار طراحان سایت، خیابان وردپرس، کوچه اول، طبقه 2

تلفن من

0351234 - 09131234567

ایمیل من

[email protected]